Αποτελέσματα εκλογών για την ανάδειξη οργάνων του Σωματείου (16 Ιουνίου 2017)

 

ΨΗΦΙΣΑΝ: 225 Μέλη
ΕΓΚΥΡΑ:
218
ΑΚΥΡΑ:
6
ΛΕΥΚΑ:
1

 

***

 

ΕΔΡΕΣ:

ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ-ΠΑΜΕ

Διοικητικό Συμβούλιο

7

Εξελεγκτική Επιτροπή

3

Εκπρόσωποι στο Ε.Κ.Α.

3

Επιστημονική Επιτροπή

8

Παράρτημα Β. Αττικής

1

Παράρτημα Ν. Αττικής

1

Παράρτημα Κ. Μακεδονίας

1

Παράρτημα Δ. Μακεδονίας

1

Παράρτημα Α. Μακεδονίας

1

Παράρτημα Κ. Ελλάδας

1

Παράρτημα Ηπείρου

1

Παράρτημα Πελοποννήσου

1

Παράρτημα Αιγαίου-Κρήτης

1

 

***

 

Ι. ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ (έλαβε 200 ψήφους) – αναλυτικά:

 

Για το Διοικητικό Συμβούλιο (7 τακτικά μέλη):

Βυθούλκας Ιωάννης, Κ.Π. Ζακύνθου     (56)

Ζαχαρτζή Ναταλία, Κ.Π. Θεσσαλονίκης (Κ. & Αν. Τομέα)      (110)

Θεοδώρου Θανάσης, Κ.Π. Θεσπρωτίας      (58)

Κατσιαφλιάνη Ιωάννα, Κ.Π. Καλλιθέας, Μοσχάτου, Ταύρου      (70)

Κομηλάγιου Θεοδοσία, Κ.Π. Άρτας        (25)

Λάιος Νικόλαος, Κ.Π. Φωκίδας        (134)

Λυμπέρη Πηνελόπη, Κ.Π. Αγ. Βαρβάρας, Αιγάλεω, Χαϊδαρίου      (89)

Παντελίδης Σάββας, Κ.Π. Νεάπολης-Συκεών Θεσσαλονίκης      (126)

Παπαλάμπρου Βασιλική, Κ.Π. Χαλκιδικής        (89)

Σιάντσης Λάζαρος, Κ.Π. Πέλλας       (66)

Σταθακιός Αλέξανδρος, Κ.Π. Σάμου      (97)

Στογιάννης Σπυρίδων, Κ.Π. Ρόδου       (67)

Χατζηνταή Άννα, Κ.Π. Θεσσαλονίκης (Αν. Τομέα)      (95)

 

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή (3 τακτικά μέλη):

Αλεξάκη Βασιλική, Κ.Π. Κηφισιάς       (144)

Πουλημένου Αμαλία, Κ.Π. Κέρκυρας       (85)

Τηλιοπούλου Βασιλική, Κ.Π. Ημαθίας       (71)

Χατζηνικήτα Άννα, Κ.Π. Ρόδου      (68)

 

Για εκπροσώπηση στο ΕΚΑ (3 τακτικοί εκπρόσωποι):

Κατσιαφλιάνη Ιωάννα, Κ.Π. Καλλιθέας-Μοσχάτου-Ταύρου     (114)

Λάιος Νικόλαος, Κ.Π. Φωκίδας      (141)

Παπαλάμπρου Βασιλική, Κ.Π. Χαλκιδικής       (121)

Σταθακιός Αλέξανδρος, Κ.Π. Σάμου      (110)

Στραβοπόδης Τιμόθεος, Κ.Π. Ζακύνθου       (83)

 

Για την Επιστημονική Επιτροπή (8 τακτικά μέλη):

Βυθούλκας Ιωάννης, Κ.Π. Ζακύνθου       (70)

Ζουντουρίδου Βασιλική, Κ.Π. Δυτικής Θεσσαλονίκης       (92)

Καραγεωργίου Ελένη, Κ.Π. Μυτιλήνης      (48)

Κατωπόδη Βασιλική, Κ.Π. Λευκάδας      (95)

Παπαδάτου Ευσταθία, Κ.Π. Κέρκυρας     (79)

Σασσάνης Σπύρος, Κ.Π. Ιλίου, Πετρούπολης, Αγ. Αναργύρων, Καματερού      (74)

Σιάντσης Λάζαρος, Κ.Π. Πέλλας       (68)

Σκαρλή Παναγιώτα, Κ.Π. Φωκίδας       (28)

Σταθακιός Αλέξανδρος, Κ.Π. Σάμου        (96)

Στραβοπόδης Τιμόθεος, Κ.Π. Ζακύνθου       (64)

Τζάκου Άννα, Κ.Π. Περιστερίου        (81)

Τσολάκη Χριστίνα, Κ.Π. Ημαθίας        (93)

Φάρκωνας Νικηφόρος, Κ.Π. Κω      (73)

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Βόρειας Αττικής (1 τακτικό μέλος):

Πανόπουλος Ιωάννης, Κ.Π. Περιστερίου     (93)

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Νότιας Αττικής (1 τακτικό μέλος):

Τσοχατζίδου Ευγενία, Κ.Π. Νέας Σμύρνης & Αγ. Δημητρίου     (91)

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος):

Γκιούρκα Γεωργία, Κ.Π. Ανατολικής Θεσσαλονίκης      (130)

 

 Για το Περιφερειακό Παράρτημα Δυτικής Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος):

Βογδάνης Θεόδωρος, Κ.Π. Φλώρινας       (40)

Ιορδανίδου Φανή, Κ.Π. Γραβενών        (60)

 

 Για το Περιφερειακό Παράρτημα Ανατολικής Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος):

Γιαννακίδου Βασιλική, Κ.Π. Ξάνθης      (93)

 

 Για το Περιφερειακό Παράρτημα Κεντρικής Ελλάδας (1 τακτικό μέλος):

Αποστολόπουλος Κωνσταντίνος, Κ.Π. Καρδίτσας       (54)

Τρίκκας Χρήστος, Κ.Π. Εύβοιας       (46)

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Ηπείρου (1 τακτικό μέλος):

Κατοπώδη Βασιλική, Κ.Π. Λευκάδας       (97)

 

 Για το Περιφερειακό Παράρτημα Πελοποννήσου (1 τακτικό μέλος):

Γκουντούνα Ασπασία, Κ.Π. Λακωνίας        (88)

 

 Για το Περιφερειακό Παράρτημα Β.-Ν. Αιγαίου & Κρήτης (1 τακτικό μέλος):

Μαρίνου Ιωάννα, Κ.Π. Ρόδου       (91)

 

***

 

ΙΙ. ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ 

ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ / ΠΑΜΕ (έλαβε 18 ψήφους) – αναλυτικά:

 

Για το Διοικητικό Συμβούλιο (7 τακτικά μέλη):

Αμπαζή Ευαγγελία, Κ.Π. Σάμου       (12)

Κυριάκου Μαρίνα, Κ.Π. Χίου        (13)

Μπαβέλλα Αγγελική, Κ.Π. Αργολίδας       (12)

Τσούνης Ανδρέας, Κ.Π. Θεσσαλονίκης (Κ. Τομέα)        (15)

 

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή (3 τακτικά μέλη):

 

Για εκπροσώπηση στο ΕΚΑ (3 τακτικά μέλη):

Αμπαζή Ευαγγελία, Κ.Π. Σάμου        (13)

Κυριάκου Μαρίνα, Κ.Π. Χίου         (14)

Μπαβέλλα Αγγελική, Κ.Π. Αργολίδας        (13)

Τσούνης Ανδρέας, Κ.Π. Θεσσαλονίκης (Κ. Τομέα)        (15)

 

Για την Επιστημονική Επιτροπή (8 τακτικά μέλη):

Κυριάκου Μαρίνα, Κ.Π. Χίου        (13)

Τσούνης Ανδρέας, Κ.Π. Θεσσαλονίκης (Κ. Τομέα)        (16)
Για το Περιφερειακό Παράρτημα Βόρειας Αττικής (1 τακτικό μέλος):

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Νότιας Αττικής (1 τακτικό μέλος):

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος):

Τσούνης Ανδρέας, Κ.Π. Θεσσαλονίκης (Κεντρικού Τομέα)         (9)

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Δυτικής Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος):

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Ανατολικής Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος):

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Κεντρικής Ελλάδας (1 τακτικό μέλος):

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Ηπείρου (1 τακτικό μέλος):

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Πελοποννήσου (1 τακτικό μέλος):

Μπαβέλλα Αγγελική, Κ.Π. Αργολίδας         (10)

 

Για το Περιφερειακό Παράρτημα Β.-Ν. Αιγαίου & Κρήτης (1 τακτικό μέλος):

Αμπαζή Ευαγγελία, Κ.Π. Σάμου         (10)

Κυριάκου Μαρίνα, Κ.Π. Χίου          (8)

 

***

 

ΙΙΙ. ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ (κατά σειρά ψήφων)

 

Α. Διοικητικό Συμβούλιο (7 τακτικά μέλη):

  1. Λάιος Νικόλαος
  2. Παντελίδης Σάββας
  3. Ζαχαρτζή Ναταλία
  4. Σταθακιός Αλέξανδρος
  5. Χατζηνταή Άννα
  6. Παπαλάμπρου Βασιλική
  7. Λυμπέρη Πηνελόπη

 

Β. Εξελεγκτική Επιτροπή (3 τακτικά μέλη):

  1. Αλεξάκη Βασιλική
  2. Πουλημένου Αμαλία
  3. Τηλιοπούλου Βασιλική

 

Γ. Επιστημονική Επιτροπή (8 τακτικά μέλη):

  1. Σταθακιός Αλέξανδρος
  2. Κατωπόδη Βασιλική
  3. Τσολάκη Χριστίνα
  4. Ζουντουρίδου Βασιλική
  5. Τζάκου Άννα
  6. Παπαδάτου Ευσταθία
  7. Σασσάνης Σπύρος
  8. Φάρκωνας Νικηφόρος

 

Δ. Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Αθήνας (3 τακτικοί εκπρόσωποι):

  1. Λάιος Νικόλαος
  2. Παπαλάμπρου Βασιλική
  3. Κατσιαφλιάνη Ιωάννα

 

Ε. Υπεύθυνοι Περιφερειακών Παραρτημάτων:

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Β. Αττικής (1 τακτικό μέλος)

Πανόπουλος Ιωάννης

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Ν. Αττικής (1 τακτικό μέλος)

Τσοχατζίδου Ευγενία

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Κ. Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος)

Γκιούρκα Γεωργία

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Δ. Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος)

Ιορδανίδου Φανή

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Δ. Μακεδονίας (1 τακτικό μέλος)

Γιαννακίδου Βασιλική

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Κ. Ελλάδας (1 τακτικό μέλος)

Αποστολόπουλος Κωνσταντίνος

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Ηπείρου (1 τακτικό μέλος)

Κατωπόδη Βασιλική

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Πελοποννήσου (1 τακτικό μέλος)

Γκουντούνα Ασπασία

  1. Υπεύθυνος Παραρτήματος Β.-Ν. Αιγαίου & Κρήτης (1 τακτικό μέλος)

Μαρίνου Ιωάννα